Урок_3 Особливості побудови й опрацювання векторних зображень

Мета: навчити учнів будувати векторні зображення за допомогою графічних                        примітивів; розвивати  логічне мислення; формувати вміння діяти за                          інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

o   Які види графіки вам відомі?

o   Назвіть характеристики растрового зображення.

o   Який принцип подання зображення у векторних файлах?

o   Назвіть типи графічних редакторів.


Перевірка вивченого матеріалу:

Пройди тестування: Тест

ІІ. Вивчення нового матеріалу

Сьогодні на уроці ми будемо розглядати особливості побудови векторних зображень. Векторне зображення будується з окремих базових обєктів – графічних примітивів: відрізків, прямокутників, кривих, овалів тощо.  Таке зображення нагадує аплікацію. Створювати малюнки будемо в векторному графічному редакторі, який вбудований в текстовий процесор Microsoft Word. 

Для того, щоб дізнатися як працювати у редакторі опрацюйте презентацію до теми, перейшовши за посиланням.


Ви дізналися, що графічні примітиви характеризуються своїми властивостями: кольором і товщиною контуру, кольором і способом заливки внутрішньої області, розміром та ін. Детальніше розглянемо панель Стилі фігур та їх Упорядкування (пояснення з одночасною демонстрацією) (Малюнок ПОГОДА)
1) Стилі фігур;  2)Заливка фігури;   3) Контур фігури;    4)Зміна фігури.

Упорядкування:

1)      На передній план;

2)      На задній план;

3)      Обтікання за текстом;

4)      Вирівнювання;

5)      Поворот.

ІІІ. Робота за комп’ютером

Завдання до уроку
1. В векторному графічному редакторі намалюй зображення стаціонарного комп'ютера (монітор, системний блок, клавіатура, миш) на екрані монітора відображається зображення клоуна. Збережи роботу у власній папці під назвою "Комп'ютер_Прізвище". Дивись зразок.

2. Здай роботу в classroom, приєднавши відповідний файл з малюнком. 

IV. Домашнє завдання 

1. Прочитати стор. 14-15, 28-30.  За QR-кодами на стор.15 переглянути відеоуроки створення векторних зображень 

Індивідуальне завдання. Створіть графічні зображення дорожніх знаків. Файл збережіть з назвою "Знаки_Прізвище". Здайте роботу в classroom, приєднавши відповідний файл з малюнком. до завдання  уроку 3.


Урок_2 Растрові та векторні зображення

Мета:  Познайомити з видами зображень їх форматами та програмним забезпеченням для створення цифрових зображень;  розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки

Хід уроку

Актуалізація опорних знань

  • Наведіть приклади графічних зображень.
  • Які існують апаратні засоби комп'ютерної графіки?
  • Чим відрізняється плотер від принтера?
  • Які пристрої призначенні для введення графіки?
  • Які пристрої призначенні для виведення комп'ютерної графіки?
Вивчення нового матеріалу
  • Сьогодні ми ознайомимось:
  • Що таке графічний формат?
  • Які графічні формати вам відомі?
  • Які характеристики растрового зображення.
  • Який принцип подання зображення у векторних файлах?
  • Типи графічних редакторів.
Для того, щоб дізнатися опрацюйте презентацію до теми, перейшовши за посиланням.

        Підсумок:
  - стор. 16 аналіз схеми
   - стор. 18-19 Інформація про доповнену реальність та 3D принтери

Завдання до уроку
1. В растровому графічному редакторі виконай малюнок запропонований вчителем
2. Здай роботу в classroom, приєднавшись за кодом. 

Домашнє завдання 

Прочитати п.2 стор. 10-13, стор. 20-21



Урок_1 Поняття комп'ютерної графіки


Мета: познайомити учнів з комп'ютерною графікою, сферами її застосування в
реальному житті; навчити визначати об'єкти з яких складається графічний об'єкт та
вміти описувати його; розвивати логічне мислення; формувати вміння планувати
свою діяльність, аналізувати і робити висновки.
Завдання до уроку
1. Ввійти в свій гугл аккаунт в гугл клас Інформатика 6 клас
2. Створити та відправити текстовий документ давши відповідь на запитання:
1.Що таке комп'ютерна графіка?
2. Навести приклади застосування комп'ютерної графіки в різних сферах діяльності людини

Домашнє завдання

Прочитати п. 1 стор. 6-9