Урок_6 Операції над об’єктами та групами об’єктів

 Метанавчити учнів групувати об'єкти та виконувати операції над ними; розвивати  логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

1.  Що таке графічні примітиви? Наведіть приклади.

2.  Опишіть властивості, які має фігура.
3. Як виділити фігуру у Word? 
4. Наведіть алгоритм малювання автофігури у Word.
5. Назвіть дії, які потріно виконати, щоб скопіювати фігуру?  

ІІ. Вивчення нового матеріалу

Працюючи з об’єктами та фігурами, а ще коли об’єкт складається з багатьох фігур, досить не зручно змінювати налаштування кожного чи переміщувати по одному. Тому спочатку створене зображення потрібно згрупувати. Процес групування є необхідним для створення малюнків та більш продуктивного змінювання частин малюнку. Перш ніж групувати, в створеному малюнку потрібно виділити всі об'єкти одночасно. 

Підручник стор. 38


ІІІ. Робота за комп’ютером

Завдання до уроку
1. В векторному графічному редакторі намалюй зображення акваріума. Збережи роботу у власній теці під назвою "Акваріум_Прізвище".

2. Здай роботу в classroom, приєднавши відповідний файл з малюнком. 

IV. Домашнє завдання 

Прочитати стор. 38.  

Індивідуальне завдання. Створіть графічне зображення квітів, що на ст.38 малюнок Б.  Файл збережіть з назвою "Домашня робота_Прізвище". Здайте роботу в classroom, приєднавши відповідний файл з малюнком. 


Урок_5 Практична робота 1. «Побудова зображення з графічних примітивів»

Мета: формувати уміння будувати зображення з графічних примітивів; формувати алгоритмічне мислення; розвивати логічне мислення, вміння планувати свою діяльність, аналізувати та робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Хід уроку
Актуалізація опорних знань:
o   Що таке графічний примітив? Наведіть приклади.
o  Що означає в графічному редакторі наступна дія упорядкування:
     1)     На передній план;
     2)     На задній план;
     3)     Обтікання за текстом;
     4)     Вирівнювання;
     5)     Поворот.
o  Як змінити в зображенні: стиль фігури; заливку фігури; контур фігури?
o Які існують способи заливки векторних графічних об'єктів?
o Які параметри має градієнтна заливка?

Формування умінь

Завдання 1: 
1) Проаналізувати зображення та скласти план його виконання. 

2) Реалізувати малюнок у векторному редакторі. 

3) Зберегти у власній теці під назвою "Пінгвін_Прізвище"

Завдання 2: 
1) Використовуючи градієнтні заливки, намалювати у векторному графічному редакторі малюнок А з підручника на ст.33. 
2) Зберегти у власній теці під назвою "Захід сонця_Прізвище"

ПідсумокЗдайте роботу в classroom, приєднавши відповідні файли з малюнками.