Мета уроку: продовжити учнів ознайомлювати з алгоритмічною структурою повторення, пригадати як складати та виконувати алгоритми з повторенням, у визначеному навчальному середовищі.
Хід заняття
1. Актуалізація опорних знань
Алгоритм – це запис скінченої послідовності вказівок, що визначає, які дії і в якому порядку потрібно виконати для досягнення певної мети.
Форми подання алгоритмів: словесна; графічна; комп’ютерна програма.
2. Вивчення нового матеріалу
Алгоритми з повторенням (циклічні алгоритми)
1) Вкладені цикли з
лічильником:
У мові програмування скретч алгоритм малювання орнаменту з використанням вкладених циклів матиме наступний вигляд (учні записують алгоритм до зошита):
У мові
програмування скетч алгоритм малювання квадратів з використанням вкладених
циклів з передумовою матиме наступний вигляд (учні записують алгоритм до
зошита):
Скільки отримаємо квадратів?
Як змінити довжину сторони квадрата?
Яку команду потрібно додати, щоб кожен квадрат був іншого кольору?
3. Виконання практичного завдання
Завдання.
Складіть проєкт малювання трьох кіл спрайтом різного кольору, які не перетинаються.
Порядок виконання:
1. Запустіть програму Скретч за посиланням.
2. Додайте код Олівець, щоб спрайт міг малювати. Для цього виконайте наступні дії :
- в лівому нижньому куточку екрану натисніть на синю кнопку Додати розширення.
- із запропонованих розширень оберіть ОЛІВЕЦЬ
3. Складіть програмний код (малювання трьох кіл) для виконавця Кота за зразком:
4. Збережіть роботу з назвою "Кола_Прізвище"
Для цього:Файл/Вивантажти на ваш комп'ютер.
5. Здайте проєкт Google Клас.
Домашнє завдання: читати п. 13 стор. 112-118
ПривІт 6-В
ВідповістиВидалити!