Урок_14 Типи слайдів. Створення онлайн презентації

 Мета: формувати уміння учнів працювати з онлайн презентаціями.

Формування вмінь та навичок

1. Зайдіть у свій Google аккаунт у Google classroom та відкрийте  урок за сьогоднішньою датою.
2. В розділі "Ваша робота" виберіть "Створити" - Презентація .
3. В рядку заголовку виконати подвійне клацання або за допомогою: Файл\Перейменувати змінити назву на "Новорічне привітання_Прізвище"
4. На першому титульному слайді задайте заголовок "Новорічне привітання", в підзагооловок: Прізвище та ім'я автора
5. Застосуйте оформлення до слайду за допомогою розділу меню Тема, та вибрати стиль на свій смак
6. Створити слайд: обрати розділ меню Слайд, команду Новий слайд
7. Вибрати тип слайду: розділ Макет, тип: Заголовок і текст
8. В полі заголовка введіть: Дорогі Школярі!!!
9. В текстове поле введіть слідуюче привітання, вирівнюючи його по центру:

Вітаємо всіх з НОВИМ РОКОМ!!!
Бажаємо здоров'я, багато друзів, хороших оцінок.
В новорічний вечір синій,
Дід Мороз нехай в торбині,
Як у дуже гарній казці,
Принесе багато щастя.
З повагою Дід Мороз і Снігуронька
10. Створіть новий слайд, в розділі макет, виберіть тип: Заголовок і два стовпці.
11. В поле заголовку введіть: Новорічний вірш
12. В ліве текстове поле введіть вірш:
Новий рік - веселе свято!
Радості у нас багато!
Дід Мороз червоний ніс
Подарунки нам приніс.
І з будинку до будинку
Ставить їх біля ялинки
Всі щасливі як ніколи,
І танцюють всі довкола!
13. У праве текстове поле додати відповідну ілюстрацію
14.Створіть новий слайд, в розділі макет, виберіть тип: Заголовок і два стовпці.
15. На даному слайді напишіть новорічне привітання від себе, додавши відповідну ілюстрацію
16. Створіть новий слайд, в розділі макет, виберіть тип: Підпис
17 Знайдіть в мережі інтернет відеопривітання з новим роком для школярів, скопіюйте адресу відео
18. Перейдіть на вкладку з презентацією
19. Додайте знайдене відео до слайду: Вставити\Відео\ у відповідне поле вставити адресу знайденого відео.
20. За допомогою кнопки Дивитись, команди: Дивитись з початку, переглянути створену презентацію.
21. При потребі внести корективи в текст та розміщення об'єктів.
22. Закрити вкладку з презенацією.
23. Здати роботу в Google classroom

Урок_11 Програмне забезпечення для створення й відтворення комп'ютерних презентацій

 Мета уроку: познайомити учнів з програмним забезпеченням для створення й відтворення комп’ютерних презентацій та частковим функціоналом;  розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність.

Хід уроку
Актуалізація опорних знань
  1. Які технічні засоби використовувались у вас на заняттях? 

  2. Які мультимедійні пристрої ви знаєте? 

  3. Які засоби для ілюстрації розповіді про екскурсію ви б використали? Як  би ви назвали цей захід? 

  4. Яка структура вікна Microsoft Office Word 2007?

  5. Що таке файл? Що таке тип (формат) файлу? Які формати текстових і  графічних файлів ви знаєте?

 Вивчення нового матеріалу

Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

  1. У власній папці створити папку "Презентації"

  2. Закачайте файл презентації Шевченко за посиланням, що додається

  3. Збережіть презентацію у створеній папці "Презентації" (Файл/ Зберегти як….) 

  4. Перегляньте презентацію в режимі сортувальник слайдів

(Вид/Сортувальник слайдів)
                        5. З’ясуйте із скількох слайдів складається дана презентація.
                        6. Поміняйте Слайд №5 та Слайд №2 місцями.
                        7.Збережіть слайд №2 у файлі з тим самим іменем у форматі JPG
у створеній папці "Презентації"
                        8.Оберіть режим перегляду Звичайний (Вид/Звичайний)                                                                        9.Збережіть презентацію у форматі Демонстрація PowerPoint.
                        10. Закрийте презентацію. 
                        11.Відкрийте створену папку "Презентації".
                        12.Порівняйте види збереження.
                        13. Зробіть скріншот екрану (кнопка PrtScr)
                      14.Зайдіть у свій Google аккаунт, у Google classroom та відкрийте сьогоднішній урок
                      15.До своєї роботи додайте Документ та вставте в нього створений скріншот екрану
                      16.Змініть назву документу на "Урок11_Прізвище"
                       17.Перейдіть на вкладку блогу, виконайте інтерактивні вправи і результат кожної вправи зробіть скріншот та вставте до гугл документу.
Здайте роботу у Google classroom.

Домашнє завдання

Читати стор. 59



Урок_6 Операції над об’єктами та групами об’єктів

 Метанавчити учнів групувати об'єкти та виконувати операції над ними; розвивати  логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

1.  Що таке графічні примітиви? Наведіть приклади.

2.  Опишіть властивості, які має фігура.
3. Як виділити фігуру у Word? 
4. Наведіть алгоритм малювання автофігури у Word.
5. Назвіть дії, які потріно виконати, щоб скопіювати фігуру?  

ІІ. Вивчення нового матеріалу

Працюючи з об’єктами та фігурами, а ще коли об’єкт складається з багатьох фігур, досить не зручно змінювати налаштування кожного чи переміщувати по одному. Тому спочатку створене зображення потрібно згрупувати. Процес групування є необхідним для створення малюнків та більш продуктивного змінювання частин малюнку. Перш ніж групувати, в створеному малюнку потрібно виділити всі об'єкти одночасно. 

Підручник стор. 38


ІІІ. Робота за комп’ютером

Завдання до уроку
1. В векторному графічному редакторі намалюй зображення акваріума. Збережи роботу у власній теці під назвою "Акваріум_Прізвище".

2. Здай роботу в classroom, приєднавши відповідний файл з малюнком. 

IV. Домашнє завдання 

Прочитати стор. 38.  

Індивідуальне завдання. Створіть графічне зображення квітів, що на ст.38 малюнок Б.  Файл збережіть з назвою "Домашня робота_Прізвище". Здайте роботу в classroom, приєднавши відповідний файл з малюнком. 


Урок_5 Практична робота 1. «Побудова зображення з графічних примітивів»

Мета: формувати уміння будувати зображення з графічних примітивів; формувати алгоритмічне мислення; розвивати логічне мислення, вміння планувати свою діяльність, аналізувати та робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Хід уроку
Актуалізація опорних знань:
o   Що таке графічний примітив? Наведіть приклади.
o  Що означає в графічному редакторі наступна дія упорядкування:
     1)     На передній план;
     2)     На задній план;
     3)     Обтікання за текстом;
     4)     Вирівнювання;
     5)     Поворот.
o  Як змінити в зображенні: стиль фігури; заливку фігури; контур фігури?
o Які існують способи заливки векторних графічних об'єктів?
o Які параметри має градієнтна заливка?

Формування умінь

Завдання 1: 
1) Проаналізувати зображення та скласти план його виконання. 

2) Реалізувати малюнок у векторному редакторі. 

3) Зберегти у власній теці під назвою "Пінгвін_Прізвище"

Завдання 2: 
1) Використовуючи градієнтні заливки, намалювати у векторному графічному редакторі малюнок А з підручника на ст.33. 
2) Зберегти у власній теці під назвою "Захід сонця_Прізвище"

ПідсумокЗдайте роботу в classroom, приєднавши відповідні файли з малюнками. 



Урок_4 Побудова зображень з графічних примітивів

 Мета: навчити учнів будувати векторні зображення за допомогою графічних примітивів; розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;  виховувати інформаційну культуру учнів.

Актуалізація опорних знань
Підручник стор. 28 (інструменти)
                    стор. 29-30 (заливка)
Векторне зображення будується з окремих базових об
єктів – графічних примітивів: відрізків, прямокутників, кривих, овалів тощо.  Таке зображення нагадує аплікацію.
Всі фігури поділяються на однакові за властивостями види: (разом з учнями розглядаємо і називаємо види фігур коментуючи застосування кожного з них) 
1)      Лінії;
2)      Основні фігури;
3)      Фігурні стрілки;
4)      Блок схема;
5)      Виноски;
6)      Зірки і лєнти.
Графічні примітиви характеризуються своїми властивостями: кольором і товщиною контуру, кольором і способом заливки внутрішньої області, розміром та ін. (див малюнок 1) (Копіювання фігур за допомогою клавіші CTRL)
Пояснення нового матеріалу 
Сьогодні на уроці ми детальніше розглянемо панель Стилі фігур та їх Упорядкування.
(пояснення з одночасною демонстрацією)
1)      Стилі фігур;                                        Упорядкування:
2)      Заливка фігури;                                        1)      На передній план;
3)      Контур фігури;                                         2)      На задній план;
4)      Зміна фігури.                                            3)      Обтікання за текстом;
                                                                   4)      Вирівнювання;
                                                                   5)      Поворот.
                                                                   6) Групування 
Релаксація     Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
Формування умінь
Створіть зображення клоуна, подібне до показаного на малюнку. Розфарбуйте зображення за власним бажанням. 
1. Запустіть програму Презентації (Power Point), створіть новий документ.
2. Проаналізуйте з яких основних елементів складається зображення.
  3. Використовуючи необхідні фігури створіть зображення клоуна.
4. Збережіть у власній папці під назвою «Клоун».
5. Здайnt роботу в classroom, приєднавши відповідний файл з малюнком. 
  Підбиття підсумків уроку
§ Що таке графічні примітиви? Наведіть приклади.
§ Опишіть властивості лінії.
§ Як у Презентації  намалювати пряму лінію? Які інструменти для цього використовують?
§ Опишіть види ліній, які можна побудувати у Презентації. 
Які інструменти для цього використовують?
Домашнє завдання Читати  стор. 28-30

Індивідуальне завдання. Створіть графічні зображення дорожніх знаків. Файл збережіть з назвою "Знаки_Прізвище". Здайте роботу в classroom, приєднавши відповідний файл з малюнком. до завдання  уроку 4.